Digitális témahét 2018

2018 ápr 8

1.

Plakát

Plakátkészítő verseny arról, hogy milyen lesz a világ az egyre gyorsabban fejlődő digitális technika következtében. Bárki nevezhet, bármely osztályból. A technika szabadon választható.

• Előzetesen kell rá jelentkezni. (március 28-ig)
  • Beadási határidő április 9 hétfő
  • A plakátokra előzetesen kiosztott like-okkal lehet szavazni. (Mindenki kap)

Április 9. hétfő szavazás

2.

Növény

(power point bemutató + a növény)

Kövessük nyomon egy növény fejlődését. Aki benevez, ki kell csíráztatni egy magot (bab, hagyma, borsó, stb). A növények fejlődéséről minden nap kell egy képet készítenie. Ezekből kell bemutatót készíteni. (A behozott képekből, ha kell, elkészítjük a bemutatót.) Leginkább kisebbek jelentkezését várom, de nincs felső korhatár.

• a magokat célszerű vizes vattában, vagy papírzsebkendőben csíráztatni, majd esetlegesen átültetni, ha már nagyobbacska.
  • a növényeket be kell hozni április 10-ére, ahol az ezeket is meg kell mutatassák a gyerekek.
  • előzetesen ide is jelentkezni kell. (március 28-ig)
  • minél hamarabb célszerű elkezdeni, hogy legyen ideje a növénynek fejlődni. (akár még ma kezdd el)

Április 10. kedd

3.

Újság

(Word)

Az osztályok készítsenek egy őket bemutató két oldalas újságot, 2 oldalas word dokumentumot képekkel. Leginkább felsős osztályok jelentkezését várom, de nincs korhatár. A dokumentumot kinyomtatjuk, és a folyosóra kitesszük, melyekre szintén lehet like-okkal szavazni. Egy osztály több újsággal is nevezhet.

• előzetesen jelentkezni kell rá. (március 28-ig)
  • leadási határidő április 10 kedd.
  • a kinyomtatott újságokra lehet like-okkal szavazni. (Minden tanuló kap egy papír likeot)

Április 11. szerda szavazás

4.

Település

(power point)

Mutasd be a településedet képekben (esetleg kis szöveggel) (Tiszavárkony, Tószeg, Vezseny, Jászkarajenő, Tiszavárkony-Szőlő). A képekből készíts bemutatót, melyet bemutatunk az előadóban.

• előzetes jelentkezés kell (március 28-ig)
  • ha kell segítség összeállítjuk a diákat, esetleg leszedjük a telefonról a képeket.

Április 11. szerda előadó

5.

Video

Videokészítő verseny bármely témában. Előnyben a vloggerek, de bárki nevezhet. Egyénileg vagy csoportosan.

• előzetes jelentkezés szükséges (március 28-ig)
  •  a videokat csütörtökön az előadóban mutatjuk be. (szerdáig le kell adni)
  • Sértő és gyalázkodó tartalmakat nem mutatunk be.

Április 12. csütörtök előadó

6.

Robotok

Pénteken robotbemutatót tartunk délelőtt a robotszakkörösökkel. Bemutatják, azt is, hogy milyen programozási nyelven dolgoznak.

Április 13. péntek előadó

Tags:

Új hozzászólás

Plain text

• A HTML jelölők használata nem megengedett.
  • A webcímek és email címek automatikusan kattintható hivatkozásokká alakulnak.
  • A sorokat és bekezdéseket a rendszer automatikusan felismeri.